Studio EllenPoskytujeme několik druhů masáží jako jsou pro těhotné ženy, Lymfatická masáž celotělová, masáž lávovými kameny, relaxační, regenerační masáž, klasická regenerační + Čínská energetická masáž a další..
Nabídka masáží
Masáž pro těhotné ženy
Masáž pro těhotné ženy je jednou z mála, a dokonce jedinou masáží pro nastávající maminky. Tato odborná masáž je jemnou variantou klasické-regenerační masáže s prvky reflexní terapie.
Lymfatická masáž celotělová
Lymfodrenážní masáž by měl provádět speciálně vyškolený lymfoterapeut, který jemnou a přesně určenou technikou manuální lymfodrenáže odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.
Masáž lávovými kameny
Masáž lávovými kameny je specifický typ masáže, kdy se používají nahřáté lávové kameny, které se pokládají na vybraná místa na těle ( energetické dráhy, problematická „zatuhlá“ místa), nebo se s kameny prohřívá a masíruje. Ideální je kombinace všeho za účelem maximálně pomoci. Přikládání i masáž stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Hluboce relaxuje a harmonizuje. Postupně prohřívá celé tělo. Pomáhá detoxikaci organismu. Vyrovnává energii v těle. Dle typu provedení je několik druhů terapií.
Relaxační, regenerační masáž
Relaxační a rekondiční masáž je soustava masážních hmatů s regeneračním nebo preventivním účinkem, působí okamžitě. Jje určena pro aktivní lidi po tréninku, po práci, po túře, po víkendu na chatě, apod. Pomáhá lidem dlouhodobě ležícím, kteří mají svaly ochablé (po zranění, znehybnění).
Relaxační a rekondiční masáž je ideálním doplňkem všech typů cvičení a sportů, pomáhá udržovat dlouhodobou tělesnou kondici. Má mnoho prospěšných účinků na stav svalů, kloubů, šlach a ostatních tkání a orgánových systémů, rozrušuje svalové zatvrdliny a pravidelnou aplikací zabraňuje jejich opětovnému vzniku. Pomáhá vyrovnávat následky způsobené jednostrannou činností, přetěžováním a nesprávným držením těla, čímž se výrazně podílí na prevenci bolesti zad a kloubů.
Klasická regenerační + Čínská energetická masáž
Umění dávných předků z východu, tak by se dala definovat jednoduše čínská medicína. Čínská energetická masáž působí velmi kladně na centrální nervový systém a na většinu orgánů v těle. Jedná se o relaxační masáž, při které přichází uvolnění a pohoda. Podstatou čínské energetické masáže je obnovit proudění ve 12 energetických drahách v lidském těle. Hlavním používaným meridiánem je meridián močového měchýře, což je nejdelší dráha v těle s 67 akupunkturními body. Aktivace tohoto meridiánu ovlivňuje páteř a nervovou soustavu, pomáhá uvolnit bolesti v zádech a šíji.
Masáže při bolestech zád a krční páteře: Dornova metoda
Dornova metoda
Je to šetrná, ale zároveň velmi efektivní metoda, díky níž se mohou odstranit nemalé poruchy pohybového aparátu. Jedná se o jemnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby přesně uváděny do původní polohy. Účinně zbavuje fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění. Po tzv. navracení kloubu a obratlů do původní polohy klienti díky dornově metodě pociťují okamžitou úlevu se současným zprůchodněním energetických drah. Tato bezpečná metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům.
Breussova masáž
Jako nejvhodnější pokračování Dornove metody je Breussova masáž. Breussova masáž je účinná a jemná metoda působící na nervový systém a pohybový aparát, především na páteř. Působí skvěle na svaly okolo páteře a proto se používá hlavně při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv, v rámci tlaku na obratlové stříšky. Při masáži se využívá , krom jiného, účinků přírodního třezalkového oleje, hedvábného papíru. Ale hlavně se využívá umění aplikovat sestavy energetizujících hmatů, tak aby se olej dostal co nejhlouběji.
Indická masáž hlavy, šíje a ramen
Indická masáž hlavy se uplatňuje především pro své vynikající antistresové účinky. Indická masáž je jemné ošetření ramen a horní části paží, šíje, hlavy a obličeje prováděné v sedě a trvá 20-60 minut. Nepoužívá se žádný olej.
Masáží se dokonale uvolní svaly, prokrví pokožka, odstraní každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, v krku a šíji. Zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky a psychicky harmonizuje organismus. Masáž pomáhá odčerpávat pryč toxiny, které se hromadí v kůži a svalech.
Sportovní aktivní masáž
Aplikuje se jak u zdravých výkonných sportovců, tak i u sportovců laiků jako běžný doplněk jejich přípravy. Ovlivňuje celkovou zdatnost, výkonnost a odolnost sportovce. Udržuje dobrou fyzickou a psychickou kondici, zkracuje regeneraci svalů po aktivním výkonu a odstraňuje únavu po fyzické zátěži. Vhodná pro klientelu s aktivní svalovinou.
Aromaterapeutická masáž
Tato masáž je nejpomalejší masáž, co do rytmiky pohybů. Je to masáž, při které plynulými, jemnými, přesně vedenými pohyby vmasíruje terapeut aromatické oleje do svalového podkoží. Ze svalového podkoží se pak účinné látky z těchto olejů uvolňují postupně do celého těla. Receptury pro přípravu aromatických olejů jsou mnohdy staré celá staletí a i dnes podléhají přesným pravidlům a znalostem.
Ostatní informace
Starověká Indie a historie masáže.
Dějiny masáží čerpají ve Starověké Indii především z pramenů sbírky zákonů Manu ( 1000 – 500 let před naším letopočtem ) Jde o písemnou památku Ájurvédy „poznání života‘‘, jenž slouží jako příprava pro IX-III. stolení př.n.l.
V Ájurvédě je popsáno více než 150 akutních a chronických onemocnění, léčebných způsobů, jsou zde podrobně popsány metody zdravotní gymnastiky a masáží – zejména různé způsoby tření a tlaku (hnětení). V podvečer svatebního obřadu v Indii museli ženich a nevěsta bezpodmínečně podstoupit masáž a indické matky uměly provést masáž novorozencům. V chrámech na březích posvátné řeky Gangy používali kněží ( Brahminové ) při masážích bahno, které považovali za léčivé.
Starověký Egypt a historie masáže.
Egypt, stejně jako Čína a Indie je kolébkou lidské civilizace. Je to země, která se výrazně podílela na historii světové kultury. Léčebné techniky vznikly v Egyptě 4000 let před Kristem. Zdrojem našich poznatků týkajících se medicíny v Egyptě jsou v první řadě papyrusy, stejně jako hieroglyfické nápisy na sarkofágy, pyramidy a další stavby. Egypťané jejich prostřednictvím popsali nejen různé choroby, ale také léčivé prostředky. Egypťané používali složité léky, vodoléčbu a masáže.
Na jednom z papyrusů, který byl nalezen v roce 1841 v sarkofágu egyptského vojevůdce, jsou zřetelně vyznačené metody, jako je masáž chodidel, zdravotní masáž zad, hlazení a zřejmě i masáž lýtkového svalu.